• Ekologičtější provoz

  22 zář 21:11

  Dobrý den,

  myslím, že by nebylo špatné provést některé změny a zajistit tak, že provoz menzy bude co možná nejekologičtější.

  Nemyslím si, že je nutné vše okamžitě měnit. Pouze bych uvítala, aby menza místo tatarské omáčky v pytlíku podávala tatarskou omáčku lžící přímo na talíř z velkých kýblů s tatarskou omáčkou. Kýble jsou znovupoužitelné, popřípadě recyklovatelné. Pytlíky jsou nepraktické a obyvkle jsou podávány umaštěné. Také si myslím, že za 7 korun by se mohlo podávat tatarské omáčky více.

  Jako následné možné zlepšení k Vašemu uvážení navrhuji zrušení prodeje bílých plastových krabiček na oběd. Většina strávníků si nosí krabičky svoje a ostatní by místo této neekologické varianty mohli investovat do znovupoužitelných plastových boxů na jídlo, krabiček či do klasických ešusů. Vzhledem k jejich znovupoužitelnosti se jim tato investice do budoucna vyplatí více než koupě jednorázové krabičky.

  Jako další bych navrhla, aby se vyhazovalo co nejvíce zbytků jídla. Pokud již menza nepodnikla následující kroky, navrhovala bych možnost domluvy se ZF a nabízet jim zbytky jídla jako žrádlo pro zvířata. Pokud toto není možné, zvažte prosím alespoň separaci a třídění bioodpadu.

  Děkuji.
  Těším se na Vaši odpověď.
 • Kvalita jídla

  7 zář 14:21

  Dobrý den,
  myslím, že by bylo velice skvělé, kdyby menza nabízela více zeleninových salátů a zdravějších forem jídel. (ZSF)
 • Vege dieta

  23 srp 15:11

  Také prosím o zavedení vege diety (ZSF)
 • Nealkoholické pivo

  7 srp 15:06

  Dobrý den,
  nebylo by možné změnit značku nealkoholického piva? Budvar Free je jedno z nejhorších nealko piv a můj subjektivní dojem potvrdil i časopis DTest. Mně osobně vyhovuje Birel, ale asi každá jiná značka by byla lepší než Budvar Free.

  Děkuji L. Bulánová
  • Re: Nealkoholické pivo

   9 zář 10:35

   Dobrý den,

   Jihočeská univerzita má uzavřenou smlouvu s pivovarem Budvar a proto nabízíme pouze Budvar.

   Tomaschko Petr
 • Vegetariánská dieta

  18 čen 10:16

  Prosím o zavedení vegetariánské diety (ZSF)
 • Těstoviny s parmezánem - vážně??!!

  31 kvě 17:48

  To asi nemůžete myslet vážně! Dnes těstoviny s parmezánem a bazalkou - 43 korun. A to, co bylo na talíři, byl absolutní výsměch... suché těstoviny, pár pokrájených lístků bazalky a to vše posypáno pouze parmezánem. Žádná omáčka, nic. Tohle bych nedala ani slepicím!!!
  Absolutně nechápu, co to mělo znamenat, a jestli si z nás studentů děláte srandu nebo co. A ta cena mě za tohle opravdu odporný jídlo totálně dostala.
  Byla bych zvědavá, jestli si ten, kdo tohle jídlo vymyslel, dal sám porcičku týhle delikatesky....
  Zamyslete se, prosím, nad sebou!!!!!!!!!
  • Re: Těstoviny s parmezánem - vážně??!!

   3 čen 14:07

   Dobrý den,

   děkujeme za Váš názor. Jídlo jsem vymyslel já na přání mnoha strávníků, kteří požadují lehká jídla.   Tomaschko Petr,
   vedoucí
 • Kvalita jídla

  29 kvě 11:17

  Kvalita i skladba jídel se velice zhoršily, zrušily se speciality a UHO se vyskytuje často. Dříve bývala zeleninová jídla a zdravější kuchyně, dnes stále mletý řízek a kuřecí maso. Vše má univerzální chuť. Případně nedovařená brokolice nebo tvrdá rýže. Tohle není o úsporách, jídelníček lze udělat rozmanitý i s menším rozpočtem.
 • Výdejna TF

  24 kvě 20:09

  Ve výdejně TF se pravidelně stává, že deset minut po otevření je některé z jídel vyprodané. Rychlost vydávání je někdy na pováženou, zvlášť na začátku ZS občas člověk čeká i 20 minut.
  Některá jídla obecně na všech výdejnách vypadají, jako je už někdo před námi jedl. Což je prostě naprosto nepřijatelné vzhledem ke zvyšující se ceně. Jídla jsou navíc někdy studená, pokud jsou naservírovaná s předstihem a jejich atraktivita není tak velká, aby odběr byl okamžitý. Rozumím tomu, že to má vést k urychlení, ale ne u všech jídel je toto ta správná cesta.
  • Re: Výdejna TF

   3 čen 13:41

   Dobrý den,
   vyprodání určitého druhu jídla se může stát. Odhadujeme počty strávníků a výběr jídel, které na výdejnu TF dovezeme. Bohužel se počet jídel mění a pokud to špatně odhadneme a jídla dovezeme více, tak jídlo vyhodíme. Pokud stojíte o určitý druh jídla, tak si ho můžete objednat a jídlo dostanete kdykoli při výdeji.
   Bohužel, kapacita výdejny na TF je omezená.


   Tomaschko Petr,
   vedoucí menz
 • Ovoce

  20 kvě 18:31

  Jsem pro zavedení ovoce. Mohlo by se prodávat v kavárnách na kampusu JCU nebo i v menzách.
  • Re: Ovoce

   3 čen 13:09

   Dobrý den,
   o zavedení ovoce na bufetu uvažujeme, ale realizovat ho budeme pravděpodobně na začátku zimního semestru.

   Tomaschko,
   vedoucí menz
 • Hamburger

  20 kvě 16:54

  Jste si opravdu jistí, že se to dá jíst ? Navíc název je dost zavádějící.
 • Vegetariánská jídla

  13 kvě 16:09

  Jsem pro zavedení alespoň dvou vegetariánských jídel denně, popř. zavedení vegetariánské diety (sladký bezmasý hlavní chod bych jako vegetariánské jídlo nepočítala, mnohokrát je totiž v jídelníčku jako jediná bezmasá varianta pouze sladké).
  Pozn.: Menza v budově teologické fakulty.