• Termíny ZRL, BI

  17 úno 23:08

  Pan doktor Klapetek vypsal zápočtové termíny religionistiky s velkým předstihem, což je pro studenty velké ulehčení (přitom jde o poměrně jednoduchou věc a její načasování). Oproti tomu např. předmět Bible s panem doktorem Mackerlem, kde bylo vypsáno jen málo termínů, které nedostačovaly ani počtu studentů - a na žádost byly rozšířeny kapacity. Pro příště by bylo lepší vyvarovat se i takto zbytečných chyb.
  • Re: Termíny ZRL, BI

   28 úno 14:03

   Děkuji za připomínku.
   Problém byl v tom, že pod názvem Bible se skrývá 6 formálně odlišných předmětů, takže každý termín vypisuji šestkrát současně. Stalo se, že jsem jeden z těchto šesti předmětů opomenul, takže potom pro něj bylo málo termínů. Omlouvám se za komplikace, každopádně jsem rád, že se studenti ozvali a bylo možné situaci napravit.
 • Termíny zkoušek/zápočtů

  17 úno 20:40

  Všechny vypsané termíny zápočtů od pana proděkana Mackerleho jsou jen v pátek - i pro kombinované studium od 9.hod ranní, takže pro dojíždějící z druhé strany republiky tzn. den dovolené a vstávání ve 4 hod ráno. Píši to minimálně pro zamyšlení. Další vyučující, který vypsal všechny termíny na pátek je pan PhDr. Šimek, který na žádost v polovině zkouškového přidal 1 termín v sobotu.
  • Re: Termíny zkoušek/zápočtů

   25 úno 16:28

   Pokud vím, vypisoval jsem zkouškové termíny celkem v 10 dnech během celého zkouškového období, a v pátek to bylo pouze jednou (15. 2.). Ostatní termíny jsou v pondělí, středu či v sobotu. Není mi tedy jasné, na co narážíte (případně se prosím zastavte, můžeme se na to podívat spolu, kde vznikl problém).
   A. Mackerle
 • Hodnocení

  12 úno 22:13

  K čemu je hodnocení, když se stejně nic nezmění? Například hodnocení vyučujících, které je už po dlouhou dobu negativní (Mgr. Kočerová) a stejně k žádným změnám nedochází...
 • Hodnocení

  12 úno 22:09

  Přijde mi zbytečné všechno to papírování. Odevzdávání zápisových listů A, B za každý semestr; odevzdání zadání ke kvalifikační práci... proč, když je to vše ve STAGu?
  • Re: Hodnocení

   1 bře 17:10

   Dovolím si reagovat z pozice bývalého proděkana pro studium, který toto "papírování" zavedl. Důvodem pro zápisové listy je to, že se jedná o náhradu za povinnou kontrolu indexů (namísto fronty s indexem na studijním student nyní jen vhodí ZL do schránky), tedy i když to vypadá jako "zátěž", ve srovnání s dřívější praxí na TF (a současnou praxí na jiných fakultách) se jedná o "ulehčení". Papírový ZL-B slouží k tomu, aby student mohl ve "hmatatelné" podobě potvrdit, že si je vědom předmětů, které si zapsal pro daný semestr, že se někde "neuklikl" (vyplývají z toho povinnosti a závažné důsledky při opakovaném zápisu předmětů, při zápisu méně kreditů apod.). Podobně ZL-A zase slouží k potvrzení, že si je student vědom toho, jaké hodnocení získal a že hodnocení uvedené v IS STAG je kompletní a v pořádku (aby nedocházelo k reklamacím o několik semestrů či let později ve smyslu "já myslel(a), že tam ten zápočet mám"). ZL jsou tedy brány jako pojistka v zájmu studenta. Odevzdání ZL je požadováno, nicméně neodevzdání není sankcionováno. Vzhledem k tomu, že systém už nějakou dobu docela funguje, možná i nazrála doba k větší pružnosti a spoléhání se jen na IS STAG bez dalších papírů. Nejsem proti, pokud by fakulta šla o krok dál (toto říkám z pozice současného prorektora pro studium), nicméně toto je už na jednání s proděkanem dr. Mackerlem (např. pokud studentská komora akademického senátu projeví vůli, aby fakulta toto papírové zálohování opustila, protože je studenti nepotřebují a jsou připraveni se prostě spolehnout na údaje v IS STAG a ohlídají si je jen podle elektronické evidence).
   Co se týče zadání tématu závěrečné práce, v IS STAG zadání sice je, ale "papír" slouží k zajištění příslušných podpisů při schvalování. Zde je další digitalizace také jistě možná, ale zatím je papír nejsnadnějším a nejméně pracným řešením (alespoň dokud někdo nenavrhne řešení lepší).
   Petr Bauman
 • Hodnocení

  24 led 13:52

  Dobrý den, přijde mi zvláštní, když mi nabízíte k hodnocení přednášky, které jsem neměl, viz angličtina, kde je jen test, a dále cvičení z Bible, které jsme taktéž neměli, pouze přednášku.
  Děkuji Radek Metelka
  • Re: Hodnocení

   28 úno 14:05

   Na tento problém jsme upozorňováni už poněkolikáté. Tuto otázku řešíme s programátory Studentského hodnocení výuky. Mělo by se studentům samozřejmě zobrazovat k hodnocení jen to, co absolvovali, jinak je to matoucí.